Warsztaty Nawigacyjne

 

Jesień, zima i wiosna to doskonały okres na przygotowanie teoretyczne do kolejnego sezonu żeglarskiego. W czasach, gdy powszechna stała się nawigacja elektroniczna i pływanie wyłącznie w oparciu o wskazania GPS-a warto pielęgnować tradycyjne podstawowe umiejętności nawigacyjne. Choć każdy żeglarz powinien posiadać fundamenty tej wiedzy, to nie każdy zdaje sobie sprawę z jej rozległości. Dlatego zapraszamy Was na praktyczne szkolenie z nawigacji terrestrycznej i nawigacji na wodach pływowych. W trakcie zajęć chcemy zdecydowanie pogłębić Waszą wiedzę nawigacyjną i przygotować Was do samodzielnego prowadzenia rejsu i pełnienia funkcji oficerów wachtowych.

Podczas zajęć będziemy pracować na mapach akwenów pływowych i rozwiązywać dużo zadań, dzięki którym nabierzecie wprawy w liczeniu pływów. Będziemy obliczać wysokość wody w danym porcie o wybranej godzinie, planować trasę żeglugi w oparciu o prądy pływowe, wyliczać poprawki dla portów dołączonych oraz dopasowywać obliczenia do stref czasowych.

Po naszych warsztatach te wszystkie zagadnienia przestaną być dla Ciebie czarną magią i jeżeli chcesz samodzielnie prowadzić jachty lub pełnić funkcje oficerskie na pewno zwiększą bezpieczeństwo Twoje i Twojej załogi.

 

Rodzaje kursów


Najbliższe szkolenie - 6-7.03.2021 - Warszawa

Z powodu trwającej pandemii COVID-19 warsztaty organizujemy w trybie hydrydowym

Sobota godz. 16.00 - 20.00 wykłady online
Niedziela godz. 08.00 - 16.00 - ćwiczenia, zadania, praca na mapie (w małych grupach)

Zapraszamy !!!

 

© 2021 - Szkoła Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych EASY SAILING