fbpx

Warsztaty Nawigacyjne

 

Jesień, zima i wiosna to doskonały okres na przygotowanie teoretyczne do kolejnego sezonu żeglarskiego. W czasach, gdy powszechna stała się nawigacja elektroniczna i pływanie wyłącznie w oparciu o wskazania GPS-a warto pielęgnować tradycyjne podstawowe umiejętności nawigacyjne. Choć każdy żeglarz powinien posiadać fundamenty tej wiedzy, to nie każdy zdaje sobie sprawę z jej rozległości. Dlatego zapraszamy Was na dwudniowe praktyczne szkolenie z nawigacji terrestrycznej i nawigacji na wodach pływowych. W trakcie zajęć chcemy zdecydowanie pogłębić Waszą wiedzę nawigacyjną i przygotować Was do samodzielnego prowadzenia rejsu i pełnienia funkcji oficerów wachtowych.

Podczas zajęć będziemy pracować na mapach akwenów pływowych i rozwiązywać dużo zadań, dzięki którym nabierzecie wprawy w liczeniu pływów. Będziemy obliczać wysokość wody w danym porcie o wybranej godzinie, planować trasę żeglugi w oparciu o prądy pływowe, wyliczać poprawki dla portów dołączonych oraz dopasowywać obliczenia do stref czasowych.

Po naszych warsztatach te wszystkie zagadnienia przestaną być dla Ciebie czarną magią i jeżeli chcesz samodzielnie prowadzić jachty lub pełnić funkcje oficerskie na pewno zwiększą bezpieczeństwo Twoje i Twojej załogi. 

 

Jacht 0
PRAKTYKA
na mapie
ELearning 0
E-LEARNING
nie
Teoria 1
WYKŁADY
tak
Poziom 2
POZIOM
trudności
Egzamin 0
EGZAMIN
nie
Czas 1
CZAS
2 dni
Godz 1
SZKOLENIE
15 godzin
Miejsce 1
MIEJSCE
różne miasta
Zaloga 1
GRUPA
max 7+1
Wiek 1
WIEK
od 18 lat


 

 

© 2019 - Szkoła Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych EASY SAILING